Feb 13th 2008 09:53 pm

Our Members


Advisors:
Dan Maxell Crosby
Terry Osborne

Class of 2012
Christopher Chavis
Sanja Miklin
Zachary De

Class of 2011
Emily Goodell
Amanda Mata
Angelina Laurent
Kristin Kirlew-Bent
Jin Yan
Natalie Lyon
Robyn Deakins
Janna Fennell
Andrew Foust
Sarah Veeck

Class of 2010
Jonathan G. Blevins
Rebecca D. Davidson Wolf
Adrian Munteanu
Deliana H. Dalton
Rayna A. C. Levine
Angel M. Castillo
John H. Eikens
Phil Fazio
Jamie C. McCoy
Andrew M. Guinan
Maya C. Nathan

Class of 2009
Eben E. B. Bein
Tina Harrison
Matthew A. S. Lashof-Regas
Tara C. McNerney
Fiona Murguia
Vincent P. Olsen
Jordan E. Sedlacek
Natalie R. Todd-Zebell
Stephanie A. Trudeau
Elizabeth C. Werley-Prieto
Denise M. Zong

Class of 2008
Michael Belinsky
Leah C. A. Carter
Gerard B. DiPippo
Julio O. Gil
Ada E. Graham
Ian E. Graves
Emily J. Greenberg
Jacob C. Jurmain
Anastasia C. Kendrick-Adey
Chrisie Kilzer
James A. Marlow
Kelley H. Meck
Aimee M. Pritchard
Uriah S. Ratliff
Lauren T. Rocco
Melissa F. Rudd
David A. Sampayo
Meg M. Sullivan
Lingshan Wang
Emily A. Winkler

Class of 2007
Sara E. Silverstein
Kim N. Tran
Azi D. Tzfadya
Shin-En Wong

Class of 2006
Shamara M. Baidoobonso
Sonia R. Bojanowska-Cantor
Martin A. Cheffins
Meredith A. Cook
Matthew L. Goodman
Kristin W. Janssen
Veronica C. Jones
Carolyn M. Lathrop
Daniel J. Moynihan
Laura D. Quayle
Melinda J. R. R. Ross
Rachel E. Wixom
Todd R. Wooster
Fan Zhong
Cordelia L. Zukerman

Class of 2005
Adrian A. Accurso
Anthony Bider-Hall
Ariel E. Churnin
Elizabeth J. Hayer
Clinton K. Hedges
Alexia O. Huffman
Sharon B. Lindenfeld
Ian M. McGullam
Anna R. Nowogrodzki
Brent C. Reidy
Danielle S. Ricci
Joseph D. Saks
Justin A. Spielmann

Class of 2004
Lara R. Appleby
Johanna Borsch-Supan
Glen K. Buchberger
Richard F. Burst-Lazarus
Rachael Degenshein
Elise M. Dunphe
Alexander P. Horn
Donald L. Jolly
Lavan Khandan
Sarah L. Maxell
Emily R. Miller
Tyra A. Olstad
Veronica Savory

Class of 2003
Latch L. Benatov
Lisa Birzen
Andreea D. Gorbatai
Catherine A. McLellan
Mindy J. Pereira
Robin O. Quarrier
Tim A. Razel
Adam J. Smith
Gail E. Sweeney

Class of 2002
Kim S. Ballard
Jeffrey W. Cooney
Daniel D. Crosby
Samuel A. Dahl
Benjamin P. Doyle
Emily S. Gomez*
Anastasia R. Lambert
Matthew S. Levine
Elizabeth F. Licata*
Vivian R. Mills
Matthew D. Myers
Mateusz M. Nowak
Bente B. Shoen
Jermaine B. Williams

Class of 2001
Denis Avdic
Justin S. Bow
Randy P. Choiniere
Christopher R. Coffman
Brian A. Garton
Christina L. Glastris
Andrew N. Gray
Erin T. Ingudomnukul
Amelia B. Kahl
Daniel S. Kotler
John S. Leyba
Brian C. Richardson
Sarah R. Rubenstein
Bayard C. Russell
Laura E. Vacca

Class of 2000
Devon K. Bonady
John M. Brett
Majory DeWard
Micaela J. Diaz-Sanchez
Carrie A. Dunsmore
Jennifer L. Lippman
Jessica T. Meed
Seun Peters
Kenneth J. Reyes
Katrina W. Steinmetz
Nick Vogt

Class of 1999
Lauren C. Allan-Vail
Jessica L. Baldwin
Raadha M. Brayce
Michael J. Bruno
Sarah A. W. Callies
Sara B. Carmichael
Jen J. Chon
Alyce A. Erdekian
Kevin C. Findlan
Jeffrey B. Fine
Erin C. Fuse
Neelu Jain
Libby R. Jones
Marisa E. Kolodny
Jennifer L. Lawinski
Mary A. B. Lawrence
Emily K. Neuman
Katherine M. Stark
Victoria A. Thatcher

Class of 1998
Allison M. Ahart
Abigail T. Augusta
Uriel Barrera-Vasquez
Jaime M. Bedrin
Cecilia M. Blasco
Ilyas K. Columbowala
Giordan Q. Del Rosario
Carline M. Dorcena
Holly M. Eaton
Adrienne E. Fournier
Janelle M. Garrett
Amie Harper
Seon L. Harry
Michael G. Hay
Mark A. Hoagland
Caroline L. Kerner
Anat H. Levtov
Alfonso Montero
Julie H. Moynihan
Ryan P. Pronovost
Scott D. W. Rankin
Marlene Sheehan
Anne E. Sunderland
Caroline C. Timbers

Class of 1997
Rabi A. Ade
Ranjit S. Ahluwalia
Danielle L. Benware
Nicole Berryman
Pierre P. Chanoine
Caroline K. Chubb
Jeanne E. Donohoe
Sarah J. Ezzy
Jon E. Feldman
Nora Freeman
Christopher D. Hanson
Grace M. Kim
Jen I. Kuesters
Greg M. Lief
Phil A. Lord
David Markham
Taidgh H. McClory
Sarah A. Nolan
James F. Pace
Jessica A. Reiser
Lynne Ricketts
Jennifer Schafer
Pamela L. Signorello
Emily Soden
Nathan P. Somers
Alejandro M. Soto
Shannon O. Sullivan
Danielle B. Thompson
Danika B. Vittitoe
Naomi L. B. Wernick
Yun-Hee Yang

Class of 1996
Kirstin N. Annunziata
LeAnne P. Armano
Alinia U. Asmundson
Matt J. Bailey
Mario M. Barge
Jennifer L. Bentwood
Erik M. Borgen
Jason H. Brady
Alex R. Edlich
Jenny Ellis
Albrecht Enders
Claude D. Gayle
Kristin B. Gendron
Kim Hicks
Jeremy A. Idjadi
Damian A. Johnson
Maryam Kia
Allen A. King
Elizabeth A. Manheim
Angel Mendoza
Erika L. Monahan
Bill A. Novomisle
Gregory R. Obenshain
John D. Peoples
Christine E. A. Puleo
Mariya A. Rosberg
John M. Strayer
Daniel R. Walker
Jennifer M. Withers

Class of 1995
Christopher C. Dumper
Marc Z. Escobosa
Alison S. Fast
Charlotte L. Hanley
Gen M. Kanai
Gillian M.R. MacLean
Jamie C. Monberg
Susannah C. Schlichter
Mark J. Scott
Endymion F. Seiler
Michelle Seldin
Claire M. Unis
Chad J. Zimmerman

Class of 1994
Lindsay Amon
Eugene H. Baung
Rachel P. Bedell
Jennifer L. Bishko
Trevor R. Burgess
Christine Carter
Christina E. Costalas
Patrick G. Curley
Auguste D. Goldman
John G. Ha
Josh D. Heikkila
Duncan K. Hodge
Jean M. Jasaitis
Peter N. Kochansky
Peter R. Lichten
David A. Ostroff
Rachel M. Perri
Andrew G. Smith
Britt S. Speyer
Kim L. Walla

Unknown Year
Natasha Engan
Elizabeth Turner

* honorary member

No Comments yet »

Comments are closed.

Trackback URI |