home > thank you >

2006 Honor Roll

Thanks to those below who gave in FY 2006.

   
Class of 2001
33.6% Participation

Shafika Abrahams-Gessel
Damaris B. Acosta
Richard M. Adams, Jr.
Elizabeth L. Agosto
Shelley Sandell Allen
Sean A. Alpert
Melissa A. Alves
Megan F. Anderson
Erik A. Andreasen
Michael D. Andrew
Tai L. Antoine, M.P.H.
Damon M. Austin
Denis Avdic
Thomas A. Avery, III
Stephanie M. Babbidge
Richard L. Baek
Roberto J. Barbero
Mary Barensfeld
Faith E. Barter
Daniel K. W. Battle
Kara H. Bayer
Michael J. Bayer
Terra Ann E. Beaton
Megan Beck
Edward T. Bialas
Eric K. Bielke
Gretchen H. Biggins
Paul Biggs
Jeffrey L. Birk
Kerry E. Blum
Andrew C. Boldt
Rochelle A. Bourgault
Erinna W. Bowman
Jill M. Branca, CPA
Amy M. Briesch
Karyn S. Brudnicki
Cynthia Oberto Burdick, M.D.
Jennifer L. Burka
Jennifer Bustamante
Erika M. Cafarella
Michael P. Calarco
Julie M. Calderon
D. Thomas Campbell
Elizabeth A. Carpenter-Song
Brian D. Carr
David A. Castleman
Shiriki L. Cavitt, Esq.
Caroline H. R. Chang
Kaitlyn S. Chantry
Keegan A. Checkett
Evelyn Chen
Helen M. Chen
Joseph C. Cheng
Eugenia S. Choi
Ravi Chopra
Andrew H. Chu
Michelle J. Chui
Amy C. Coe
Jesse Cook-Dubin
Rebecca M. Cook-Dubin
Eric A. Costello
Robert J. Costello, III
Bradford J. Crevier
Andrew J. Cronin
D. Joshua Crowfoot
Christian C. Cutul
Jonathan J. Czaja
Shea E. Dahlberg
Nazanin Dana
Nicholas W. Dankers
Helen E. Deeringer
Robin E. DeGracia
Cristina M. DeVito
Charles E. DeZiel
Jacques Dorce
Thomas F. Driscoll, III
Erin A. Dromgoole
Raymond H. R. Dums
Laura B. Duncan
Hillary A. Dunlevy
Matthew H. Dunning
Kristina J. Duran
Georges H. G. Dyer
Jonathan W. Edwards
Jean E. Eisberg
Diana R. Ellsworth
Lauren B. Emerson
Laura M. Enomoto
Eric M. Etu
Alberto J. Evangelista
Joseph M. Fahs
Laura B. Fanning
Molly C. Feltner
Marc D. Fenigstein
Peter M. Ferris
Tammy J. Ferris
Kathryn S. Field
Kelly E. Finck
Andrew R. Fitzgerald
James G. Flahive
David S. Floren
Maribel Florez
Michael D. Foote
Stephen P. Forster
Colin L. Fox, III
Melissa M. Fox
Sarah A. Foy
Sherryta D. Freeman
Michael L. Friesner
Jared S. Fry
H. Francis Gallivan, IV
Meghann Q. Ganey
Brian A. Garton
Katie N. Gayman
Dominic C. Germana
Julia Gertsberg
Suzanne K. Gibbons
Mariha A. Gibbs
Robert C. Gienko, Jr.
Jennifer Gill
Abigail J. Gillard
Raymond R. Gilliar
Alissa K. Golden
George L. Gonzales
Giulia C. S. Good Stefani
Malu Govindan
Jessica R. Grabarz
Chiara M. Grabill
Darby J. Green
Lynne K. Grossman
Whitney V. Gulick
Charles E. Gussow
Miena M. Hall
Robert M. Hallenbeck
Stephen J. Hallowell
Jason M. Hamilton
Sarah E. Hamilton
Brian J. Hannigan
Alisa D. Harrison
Scott S. Harrison
Ryan P. Heiberg
Chance Hill
Megan Hitchner
Andrew J. Hoey
Evan D. Hoffman
Christopher J. Holland
Joshua C. Holman
Stephen H. Holmberg
Gabriel A. Horwitz
Carrie E. Hoverman
Ryan Howard
Steven W. Hsu
Daniel C. Hu
Sarah J. Hu
William S. Hughes
Frederick T. Hurley, Jr.
Tracy M. Hurley
Daniel A. Hutchinson
Jessica A. Hutchinson
Miriam F. Ingber
Mehmet Iyigun
Todd B. Jelen
Brianne L. Johnsen
Brandi T. Johnson
Peggy A. Johnson
Christopher A. Johnston
Kerry L. Johnston
Rohit R. Joshi
Amelia B. Kahl Avdic
Rishi Kapur
Bret R. Kassen
Jennifer N. Kay
Amy Hooper Kearbey, Esq.
Eric A. Kelley
Catherine Curran Kelly
Jason M. Kelly
Ryan P. Kelly
Benjamin G. Kennedy
Martin Kerestes
Meredith R. Kessler

Ammar Khalid
Mikhail Khankin, CFA
Handol D. Khym
Jin Kook Edward Kim
Marella I. Kim
Naomi K. Kim
Jeffrey N. Kinkaid
Scott E. Kinum
James F. Kittredge
Masashi Kiyomine
Elizabeth J. Kleinerman
Kathryn Q. Knight
K. Benjamin Knipe
Mason A. Kortz
Nicholas C. Koshnick
Caroline G. Kovas
Nicholas A. Kovner
Jay F. Krehbiel
Dean V. Krishna
Sena Ku
J. Y. Susan Kwon
Alric J. Lam
Brian S. Landry-Wilson
Brian S. Lavoie
Jocelyn A. Leavitt
Peter B. Leckerling
Albert Y. Lee
Rebecca E. Lee
Soon Hyouk Lee
Evangeline Y. C. Lehr
Athena R. Lentini
Steven S. Leschuk
Timothy E. Lesle
R. Henry Leukart, III
Robin M. Levine
John S. Leyba
G. Ying Li
Brooke E. Lierman
Wen-Hsin Lin
Jeremy A. Linden
Jason P. Lioon
Kendall H. Lioon
Emily Littlefield
Pamela J. Lombardi
Eugene M. Long, III
Laura Lopez
Melanie S. Lopez
Meghan M. Lydon
James A. Macintosh
Katharine K. MacIntyre
Rupa R. Magge
Daniel P. Mahoney
Brian P. Maloney
Aidan S. Marcuss
Mary Fitzgerald Marcuss
Matthew S. Markell
Denise McBeth Marshall
Thomas K. Marshall
Arun G. Mathias
Katherine E. Mattern
Gaurav G. Mavinkurve
Joseph R. McKnight
Alicia N. Medina
Jessica T. Meed
Alexandra A. Meise
Elizabeth C. Merritt
Spencer R. Meyer
G. Ayorkor Mills-Tettey
Schuyler D. Minert
Jonathan O. Mingle
Brooke A. Minto
Robert E. Mirakian
Jorge A. Miranda
Melissa J. Miranda
Joshua P. Morey
Halsey Morris
Karim N. Motani
Arthur E. Motch, IV
Megan W. Moyer
Jennifer C. Murray
Beth J. Myruski
Aki Joy Naito
Ritika Nandkeolyar
Jacques D. Neelankavil
Erika L. Nelson
Adam P. Nemser
John H. Nichols
Emily A. Nielsten
Pavan Nihalani
Emily A. Nytko
Wai Kim Or
Elizabeth C. Owen
Helena K. Park
Jane A. Parkin
Jennifer L. Pelaez
Jessica C. Penchos
Julia R. Peoples
Ryan A. Perdue
Bradford G. Perkins, Jr.
P. Hunter Philbrick
Karl N. Polifka
Daniel L. Pollock
Pranab M. S. Pradhan
Hilary J. Prentice
Carly N. Prior
Dean S. Rahman
John M. Raser
Matt J. Reda
Arthi C. Reddy
Meghana Reddy
Natalie A. d. Reese
Katie Reichardt
Catherine W. Reyna
Rachel B. J. Richardson
Sean W. Richardson
Jeremy I. Robin
Rafael D. Rosengarten
Anna K. Rudberg
Emily F. Rummo
Angela R. Russo
Nathan F. Russo
Jamison A. Sadlon
Amy deVore Salomon
Justin N. Sarma
Philipp C. Saumweber
Roshan P. Shah
Lacary E. Sharpe
Drew S. Sheriff
Richard F. Sherman
Eric Sirianni
Laura K. Sirianni
James R. Sitar
Courtney M. Smalley
Reid I. Smith
Eun N. Sohn
George J. Spinner, IV
Dominic Stanculescu
Bradford C. Stanley
Barry A. Staples, J.D.
Randy M. Stebbins
Murphy M. Stein
Pablo M. Stern
Kathleen M. Stewart
Dana Parnes Stulberg
Jonah J. Stulberg
Hilla Talati
David H. Tatkow
Jennifer L. Taylor
Leah R. Threatte
Elizabeth G. Timbers
Carla E. Torrielli
Lauren K. Trottier
Matthew D. Truesdale
Bernette C. Tsai
Christopher M. Tully
Mark N. Uranga
Ryan H. Utsumi
Alfred C. Valrie, Jr.
Minodora D. Vancea
Rachana G. Vashi
Anne S. Wadlow
Allison Y. Waggener Boyd
Matthew D. Walker
Elizabeth L. Walter
Sarah E. Warlick
Alexander C. D. Waters
Derek R. Wedgeworth
Michael D. Weir
Vanessa B. Wereko
Kathrin H. Weston, Esq.
Philip C. Wheaton
Elizabeth A. White
Jennifer M. Wiehn
Aaron B. Wilkinson
Steven D. Wislo
Erik A. Wright
Richard I. Wu
Amanda E. Young
Ashley E. Zeilinger

Anonymous (13)
Adopted
Deceased

Browse Other Classes

View the current Honor Roll