home > thank you >

2006 Honor Roll

Thanks to those below who gave in FY 2006.

   
Class of 1997
35.6% Participation
1-9 Years of Giving

Mark W. Abel
Cara L. Abercrombie
Mark J. Abruzzese
Josh Adams
Pawan Adhikari
Ranjit S. Ahluwalia
Jon M. Aljancic
Craig L. Allen
D. Grayson Allen, III
Dawn J. Allen
Jeanne D. Altberger
Sally R. Annis
Leslie A. Arathoon
Isha F. A. Archer
Robert L. Ashe, III
Emily S. Auerswald
David P. Avila
Susan E. Barba
Rebecca Siegel Baron, Esq.
Ingrid J. Bateman
David S. Belden
Andrew C. Bernasconi
Maura K. Bigelow
Christopher Boffoli(Adopted)
Jeffrey R. Bogue
Caroline V. Boillod
Samuel E. Bonderoff
Sashi Bach Boruchow
Brian M. Boynton
Annie Branch
Henry R. Broaddus
David G. Bruder
Anne Gibson Burkholder
Scott M. Burns
Amanda F. Bushor
Christopher M. Butler
Richard J. Camp, III
Marvia S. Campbell
Carolyn Abruzzo Campion
Kristin M. Canavan
Melissa C. Candelaria
Sarah Lenczner Caputo
Matthew T. Carluzzo
Adarsh B. Carter
Joseph R. Casal
Jason H. Casell
Nishad G. Chande
Esther Chang
Parke K. Chang, M.D.
Jennifer M. Chen
Yu Chen
George C. Cheng
Phillip H. Cheung
Amitabh Chibber
Michael M. Chong
Daniel S. Clark
Jennifer D. Clark
Stephen L. Clark
Matthew B. Clavel
Elijah E. Cocks
Abby D. Cohen
David C. Coleman
Sky W. Colley
Melissa A. Cordner
Russell A. Cornell
Ann M. Craig
Angelique M. Crain
Patrick L. Craven, Ph.D.
Kristen Croker Fiordalis
Julia Doster Crowell
Megan Currier
Jean-Pierre L. Daigneault
Andres Dandler
Janice M. Day
Ryan K. deFord
Dawn M. Delizia Nolan
Lynn Thacher Dengel, M.D.
Martin T. Dengler
Henry F. Detering
Bryan R. Diederich
Kimberly L. DiTomasso
Carolyn Wolff Dorros
Christopher G. Dorros
John A. Doub
Sarah P. Drake
William D. Drehkoff, Jr.
Meghan P. Drueding
Stephen E. Echikson
Michael M. Ellenberg
Emilie C. Ellis
J. Matteson Ellis
Theresa M. Ellis
Traci A. Entel
Meredith H. Epstein
Michael C. Fahey, M.D.
Bryan R. Farrow
Daniel A. Fehlauer
Anthony T. Field
Karin E. Field
Jason M. Fisher
Michael J. Fortier
Chris Fowler
Alison R. Fragale
James A. Franzone
Grace M. Freier, M.D.
Margaret J. Fritz
Alexander D. Fuld
S. Elizabeth Fuller Boone
A. Nicole Galanek Chase
Georgina E. Garcia-Soiffer, M.D.
Geoffrey H. Garinger
Carolyn C. Gilbert
Lisa A. Gilbert
Brian R. Gilpin
Elizabeth C. Glass, M.D.
Judd Goldberg
Sascha A. Goldsmith
Colin E. Gorman
S. Siobhan Gorman
Taia A. Graham
Adam M. Grant
Sara B. Greenberg
Kaia A. Greene
Helene M. Greves
Paul R. Gugger
Nicholas R. Gugliuzza
Peter A. Guinn
Mita Gupta
Katherine B. Hankins
Patrick R. Hansen
Rebecca A. Hanson
G. Scott Hapgood
Kallie B. Hapgood
Justin P. Hart
Kelley J. Hart
Taja-Nia Y. Henderson, Esq.
Amy Henry
Jessica C. Hill
Lauren K. Hirshfield
Sarah R. Hobson
David K. Hofer
Simon A. Holmes A' Court
Koji Honda
Lisa M. Hosokawa
Feng Hsiung
Jonathan E. Hunnicutt
Christie D. Jackson
David O. Jackson
Kristofer L. Jadd
Joshua R. Jarrett
Stephanie K. Jaworski
Lee J. Jekos
Patricia M. Jen
Heather D. Johnson, M.D.
Miranda B. Johnson
Sarah M. Johnston
Brady A. Jones
Emily A. Jordan
Jessica Kahn
John F. Kaufmann
William R. Keating
Jonathan E. Kenyon
Mayank P. Keshaviah
Aisha K. Khan
Steiner C. Kierce
Hans E. Kieserman
Misong Kim
Cabell H. King
David H. Kosloff
Neneh A. Kowai-Bell
Jennifer Schafer Krisiewicz
Jacob M. Krueger
Jennifer M. Kuhle
Mark R. Kutny
Melissa I. Ladenson
Natasha C. Lam
Michele C. Lamberti
Holland A. Landsittel
Ashley Graves Lanfer
Stefan S. Lanfer
Misti Langley
Zoe S. Langsten, Esq.
Elizabeth A. Larsen

Shane E. Leahey
Robert A. Leathern
Matthew R. Leder
Jean Y. Lee
Vivian J. Lee
Jeffrey P. Lemerond
A. Carlyn Lettan
Lauren B. Levy
Gregory M. Lief
James E. Lipscomb
Stephen F. Lisowski
Jeffrey M. Longnecker
August L. Lopez
Carmen D. Lopez
Regina Lubin
Corrie L. Lyle
Ilana L. Mair
Mark R. Malcoun
Padraic M. Malinowski
Aurora Leute Matzkin
Andrew H. May
Melissa E. McBean
D. Jill McCammon
Lynne Ricketts McClory, D.V.M.
Taidgh H. McClory
Meghan B. McGuire
Justin R. McHorse
Andrea Meacham
Lesley M. Meister, M.D.
Justin J. Merrill
Jennifer L. Merzon
Amanda L. Messina, M.D.
Michael D. Messina
Jennifer I. Middleton
Christopher R. Miller
J. Brandon Miller
Rain L. Minns
Jessica E. Mitchell
Ryan K. Molde
Joel W. Montgomery
Mary Ellen Moore
Andrea Whitney Moran
Amber L. Morse
Robyn N. Murgio
Eric B. Newton
Norland Ng, M.D.
Lindsey L. Noecker
John H. Noh
Timothy F. O'Leary
Caroline Boldt Pandolfino
Kevin P. Paquette
Jennifer M. Pariseau
Garcia O. Passley
M. A. Patton, IV
Drew C. Payne
Kelly S. Peers
Jill Hunter Pellettieri
John M. Pellettieri
Kathryn M. Pemberton
Richard W. Petty
Marissa A. Piropato, Esq.
Nicole B. Pitman
Allison N. Pope
Jennifer Noon Post, M.D.
Cameron L. Potts
Camille D. Powell
Kevin A. Price
Joshua H. Pristaw
Katherine Protextor
Lisa B. Prunty
Chantel Amey Randall
Timothy A. Redl
Kevin J. Renna
Sarah H. Reynolds
Neal B. Rich
Matthew D. Richardson
Eli C. Ridgway, IV
Andrew E. Riker
Stephen D. Ripp
Jessica F. Roberts
Benjamin B. Robinson
Jamie L. Robinson, M.D.
Jodi R. Robinson
Christina Hallenbeck Rogers
Robert M. Rogers, M.D.
Deborah Uchtmann Ronco, M.D.
Matthew D. Root
Adam J. Ruedig
Nathan Q. Rugg
Amanda C. Ruscitto
Christopher T. Saccardi
Jeremy S. Sachs
David R. Sadoff
Caitlin H. Foley Sainio
Karen B. Salzberg
Sara A. Sampsell-Jones
Theodore D. Sampsell-Jones, Esq.
Justin C. Sandler
Matthew D. Sargent
Kathryn M. Scharbach
Peter J. Scheidt, Esq.
Cristina E. Schmidt
Eric P. Schmidt, M.D.
Amy L. Schneeberger
John A. Schoenhard, M.D., Ph.D.
Eric A. Serotta
Matthew J. Shafer
Sariya A. Sharp, M.D.
Nina M. N. Shaw
Margo Conti Shenbaga
Blake J. Shepard
Sergey Shpaner
Laura J. Sigman
Philip C. P. Sin
Allison J. Singh
Nagendra Kumar Singh
Peter M. Sisitsky
William W. Sit
Karin A. Sloan, M.D.
Kimberly A. B. Sloper
Gregg P. Smith
Alejandro M. Soto
Lynne C. Soutter
Morgan C. Soutter
Timothy R. St. Onge
Jeremy A. Stackawitz
David M. Stefanowicz
Elizabeth J. Stefanowicz
Michelle L. Stern
Russell M. Stidolph
Barclay J. Stone
Kathryn Healy Sucich
Bridgett F. Sullivan
Michael Sunwoo, Esq.
Benjamin R. Sweetser
Edward H. Taliaferro
Kelly Roda Taliaferro
Simon S. K. Tang
Andrew H. Tannenbaum
Reem A. Tarazi
L. Allen Taute
James L. Tetreault
Daniel J. Thibeault
Emily Smith Tonorezos, M.D.
Aran M. Toshav
Dorcia J. Tucker
Jennifer Tudder Walus
James Tuxbury
Douglas H. Vandenberg
Diane E. Varley
Susan H. Vernal
Thomas H. Vikoren, M.D.
Jack Sudla Vitayanon
Stephanie E. Waddell
Pamela L. Wahl
Stephanie C. Wakefield
Jacob J. Waldman
Matthew S. Walus
Janene E. Ashford Ward
Katrina S. Wardrip
Scott G. Watts
Erik G. Weeman, Jr.
Catharine L. A. Weiss
Matthew D. Weiss, M.D.
Naomi L. B. Wernick
Christopher D. Whalen
A. Alexis White
Amy Currier Whitticom
Omen Wild
Kathleen B. Williams
Tracy Rosen Williams
Michelle L. Willner de Cruz
Alyson M. Wilson
Christopher H. Winship
Cynthia G. Winship
Edmund H. S. Wong, M.D., Ph.D.
Jeffrey M. Woods
Heather E. Worley
Russell A. Young, Esq.
Vanissa Yunibandhu
Carolyn J. Zern
Yuan Zhang

Anonymous (18)
Adopted
Deceased

Browse Other Classes

View the current Honor Roll